Telefony:

Vyhledat
Vyhledat text

Páťáci na Kozodoji

19.9. byla pátá třída na ekofarmě Kozodoj. S průvodcem Lukášem jsme si prohlédli i pohladili "horní" část farmy. Po celou dobu nás věrně provázelo prasátko Piškot a dva krocani - hlídači.
Lukáš nám vysvětlil rozdíl mezi prasečíma a kozíma očima, vysvětlil nám rozdíl mezi králíky a zajíci, pověděl nám o životě divočáků, proč kozel zapáchá, jak je to s pliváním lam. Všechna tato zvířátka jsme si mohli pohladit.
Po nezbytné pauze na svačinu nás průvodkyně Anička vzala na pastviny za koníky, poníkem a oslíky. Všechna zvířátka jsou kontaktní, takže zase nejprve nesmělé a následně čím dál odvážnější hlazení a povídání o zvláštnostech jednotlivých obyvatel.
Všem se nám na farmě moc líbilo. Možná někteří přesvědčí i rodiče k nedělní procházce mezi pastvinami, případně se jim podaří strávit příští prázdniny na táboře na Kozodoji.

kozodoj01 kozodoj02

Více fotografií ZDE

| Autor: Eva Hercigová | Vydáno dne 19. 09. 2017 | 33 přečtení |
V pátek 15. 9. navštívili naši školu studenti VŠCHT z Prahy a předvedli žákům 6. - 9. ročníku zábavné a naučné pokusy z chemie. Žáci si vyzkoušeli nejen chemický semafor, suchý led, luminiscenci, ale ochutnali i zmrzlinu vyrobenou pomocí tekutého dusíku. Rozpoznávali rozdíl mezi obyčejným papírem a celulózou, včetně hoření. Všem žákům se akce líbila, ikdyž zmrzlina každému nechutnala.

FOTOGALERIE ZDE

| Autor: Brettlová Jana | Vydáno dne 15. 09. 2017 |
Projekt "Obědy do škol"

Obědy v naší školní jídelně může dítě, které je žákem naší základní školy, dostávat zdarma v rámci projektu „Obědy do škol“. Podmínkou je, aby zákonný zástupce ke dni 30. 4. 2017 (a nikoli později) splnil podmínku nejméně tříměsíčního souvislého nároku na dávky v hmotné nouzi, tedy v období od 1. 2. 2017 – 30. 4. 2017.

Tento nárok je třeba uplatnit prostřednictvím Úřadu práce. Splňujete-li tuto podmínku, dostavte se prosím neprodleně na Vaše Kontaktní pracoviště úřadu práce (v Chebu: Svobody 207/52 - pod nádražím) a požádejte pracovníka, aby potvrdil zapojení Vašeho dítěte do projektu „Obědy do škol“.

Pokud byste byli odmítnuti, sdělte nám kdy, kým a s jakým odůvodněním, abchom mohli zjednat nápravu.

PaedDr. Stanislav Hercig, CSc., ředitel školy

| Autor: administrator | Vydáno dne 12. 09. 2017 | 32 přečtení |
Co nás čeká v novém školním roce 2017/18

V pondělí 4.9.2017 jsme zahájili nový školní rok 2017/18.

V první třídě přivítala paní učitelka Mgr. Turečková 18 nových prvňáčků, v 9. třídě se bude připravovat na přijímací zkoušky a ukončení základní školní docházky 17 deváťáků. Celkem navštěvuje naši školu 189 žáků.

Kromě kvalitní výuky, která je naší prioritou, plánujeme a připravujeme pro žáky naší školy mnoho dalších nadstandardních akcí - zde uvádím pro zajímavost několik z nich : účast na znalostních soutěžích a olympiádách, návštěva divadelních představení v Západočeském divadle v Chebu a Galerie výtvarného umění v Chebu, exkurze do školního statku v Chebu, exkurze do Botanické zahrady v Bečově, návštěva Techmánie v Plzni, projektový den Halloween na 1. stupni, zpívání na Rozsvěcení vánočního stromu a prodej výrobků našich žáků při této akci, Vánoční projektový den pro žáky 2. stupně, projektový den Masopust pro žáky 1. stupně, výchovný program o zdravé výživě Správná pětka pro žáky 5. a 6. třídy, Anglické divadlo, nově Den jazyků,hudebně výchovné koncerty, dále již tradiční Den Země, vodácký kurz, oslava Dne dětí a na závěr školního roku školní výlety. Nesmíme zapomenout také na širokou škálu sportovních soutěží a velmi oblíbený lyžařský kurz. Dále budeme pokračovat v setkávání s naší partnerskou školou Realschule Kemnath u nás ve Skalné a plánujeme další setkání s novou partnerskou školou Grundschule Konnersreuth. Žákům 8. a 9. třídy může pomoci při výběru střední školy Burza škol, kam také jezdíme. Deváťáci si připravují Poslední zvonění, které bývá spojené s Pasováním budoucích prvňáčků. Již v říjnu bychom rádi uskutečnili pro rodiče prvňáčků seznámení s metodou čtení Sfumato.

Co se týče personálního obsazení naší školy, došlo k několika změnám - na místo hospodářky nastoupila místo Ing.Ivy Davidové paní Alena Kůrková.Paní Davidové děkujeme za mnohaletou vynikající spolupráci !

Na 1. stupni máme nové asistentky pedagoga - paní Lenku Fialovou, která zároveň povede jedno oddělení ve školní družině, a slečnu Pavlu Hottmarovou. Po mateřské dovolené se k nám do školy vrátila Mgr. Radka Benediktová.

Ve školní družině budou tři oddělení pro žáky 1. stupně, která povedou paní Alexandra Stehlíková, po mateřské dovolené se navrátivší paní Michala Kirchhofová a již výše zmiňovaná Lenka Fialová. Všem novým kolegyním přejeme, aby se jim u nás líbilo.

4.9.2017 také ukončila svoji pracovní kariéru ve zdejší škole naše kolegyně paní Mgr. Růžena Štěříková, která zde pracovala od 1.9.1972 a vychovala mnoho generací žáků. Práce s dětmi pro ni byla zároveň velkým koníčkem, kterému se s láskou věnovala. Zároveň byla duší mnoha kulturních akcí ve Skalné. Děkujeme jí za odvedenou práci a do dalších let jí přejeme mnoho zdraví, pohody a radosti v rodinném kruhu.

Za učitelský sbor ZŠ Skalná Denisa Goldová

| Autor: Denisa Goldová | Vydáno dne 08. 09. 2017 | 47 přečtení |