Telefony:

Přihlášení registrovaného uživatele

Uživatel (User):
Heslo (Password):

14.5.2018 jsme se opět zúčastnili dopravní soutěže. Letos se na soutěž vypravilo pouze družstvo mladších žáků ve složení Jana Kantorová, Markéta Štěříková, Jakub Košik a Daniel Do. Nutno pochválit obě děvčata za podaný výkon. Markéta byla vyhodnocena jako nejšikovnější dívka a odnesla si domů hezkou cenu - přilbu. Družstvo skončilo na hezkém 4. místě, pouze 3 body za třetím družstvem.

| Autor: Eva Hercigová | Vydáno dne 21. 05. 2018 |
Ve dnech 14. - 18. 5. 2018 se žáci 7. třídy zúčastnili pobytu v německém Wirsbergu, kde strávili společný týden se 7. třídou tamní školy - Mittelschule Neuenmarkt - Wirsberg. Tento projekt nám byl nabídnut již přibližně před rokem sdružením Tandem Plzeň, jelikož škola ve Wirsbergu měla připravený program, ale chyběla jí česká partnerská škola. Jednalo se pro nás o velmi výhodnou nabídku, protože veškerý program, služby, doprava byly zdarma.

| Autor: Irena Heczková | Vydáno dne 21. 05. 2018 |
V úterý 10.dubna 2018 navštívili žáci druhého stupně velmi zajímavé představení Západočeského divadla v Chebu „ Podivný případ se psem“. Ačkoliv je hra uváděna jako detektivní pátrání patnáctiletého chlapce po pachateli zločinu, není to žádná klasická detektivka. Hlavním hrdinou je totiž autista, se kterým publikum nejen rozklíčuje záhadu, ale také se ocitne v jeho světě, řeší vztahy a problémy v rodině a vidí svět jeho očima, což je velmi důležité pro pochopení nejen celého příběhu, ale i vcítění se do pocitů, uvažování a chování takového člověka. Všichni byli hrou naprosto nadšeni, k čemuž jistě přispěl výkon hlavního představitele, kterého velmi přesvědčivě zahrál pan Sabadin. Žáky zaujala také moderní scéna, kostýmy a přitažlivá hudba. V hodinách literatury jsme nad hrou dlouho diskutovali a přiměla nás zamyslet se nad světem a lidmi okolo nás. Tak si představujeme moderní divadlo. Denisa Goldová + žáci 2.stupně

| Autor: Denisa Goldová | Vydáno dne 06. 05. 2018 |
Čarodějnické odpoledne v družině
Dne 30. 4. 2018 ve všech obcích probíhá tradiční pálení čarodějnic. I naše družina využila tohoto dne a pro děti byly na celé odpoledne připraveny soutěže se sladkými odměnami. Naše malé čarodějky a naši malí čarodějové skládali tématické vybarvovací puzzle, lákali pavouky, chytali netopýry, závodili v letu na koštěti a házeli kouzelnou lebkou do kotle s lektvarem. Závěrem všechny čekala čarodějnická diskotéka, avšak před vstupem hlídal obří pavouk, přes jehož pavučinu nebylo snadné projít, tak aby ho nikdo nevzbudil. Naše čarodějky a čarodějové i tento úkol zvládli a diskotéka mohla začít. Aby však zvládli čarodějnický tanec, posilnili se sušenými hadími ocásky.
Michala Kirchhofová

| Autor: Novotná Blanka | Vydáno dne 04. 05. 2018 | 13 přečtení |