Telefony:

Uživatel (User):
Heslo (Password):

Družina na Krajince
Školní družina využila pátečního ředitelského volna k výletu do volnočasového areálu Krajinka v Chebu. Šli jsme kolem chebského hradu směrem ke Goethovu naučnému lesoparku. První delší zastávka byla na nově zrekonstruovaném hřišti na Krajince, kde si děti vyzkoušely své pohybové schopnosti. Poté jsme pokračovali přes hráz k dřevěnému bludišti, a když děti našly správnou cestu do cíle bludiště, posvačili jsme a prošli kouzelným lesem k vyhlídce Egerwarte. Při cestě zpět byla naše další zastávka na druhém hřišti v areálu Krajinka. Výlet jsme zakončili posezením na zmrzlině na chebském náměstí. Počasí nám přálo a celá družina se v dobré náladě vrátila vlakem zpět do Skalné. Za ŠD Lenka Fialová

| Autor: Novotná Blanka | Vydáno dne 04. 05. 2018 | 9 přečtení |
Dne 20. 4. 2018 se na naší škole opět konal Den Země. 1. a 2. třída navštívila chráněnou krajinnou oblast SOOS. Cestu tam i zpět zvládli všichni pěšky. Prohlédli si záchrannou stanici pro zvířata a cestou viděli i užovku. Ostatní žáčci a žákyně z 1. stupně měli připravený přírodovědný program se svými třídními učitelkami. Žáci 5. - 7. třídy absolvovali první dvě vyučovací hodiny besedy o přírodě, poté ekorallye s 15 stanovišti. Páťáci se již zúčastnili stanovišť pro žáky druhého stupně. Na stanovišti" Krmení ptáčků" a" Proti gravitaci" si vyzkoušeli svoji manuální zručnost. Zacházení s jídelními hůlkami nebylo pro každého a někteří ptáčci zůstali hladoví. Jen si zkuste hůlkami nabrat fazole, čočku nebo sóju ! Na dalším stanovišti byla důležitá domluva ve skupině a vzájemná spolupráce, ale nakonec se úkol všem podařil splnit. Rýžování granátů je již tradičně oblíbená aktivita na Dni Země a všichni se do ní pouštějí s velkou vervou a zaujetím. Stanoviště Kufr vyžadovalo kromě spolupráce celého týmu také dobré vyjadřovací schopnosti, protože principem této hry je napovědět vylosované slovo opisem tak, aby se nepoužil kořen tohoto slova. Není to jednoduché u běžných slov, natož u odborných přírodovědných pojmů. Tohoto úkolu se překvapivě nejlépe zhostili i ti žáci, kteří bývají v hodinách pasivní. Celkově byla spolupráce týmů na těchto stanovištích výborná. Na stanovišti "Alzheimer" měli žáci 3 úkoly. Nejdříve si museli během jedné minuty zapamatovat co nejvíce přírodnin a pak je vyjmenovat. V druhé části hry na procvičení paměti měli říct rodové či druhové jméno živočicha. Zatímco některé skupiny byly velmi šikovné a domluvily si strategii, jiné se s tímto úkolem "praly" a paměť jim moc nesloužila. Nakonec měli žáci určit, jak se nazývá plž, kterého si vybrali z krabičky, a zkoumat, na jakém povrchu se pohybuje nejrychleji - zda na papíru, nebo na skle. Tento úkol byl pro ně snažší.

| Autor: Irena Heczková | Vydáno dne 23. 04. 2018 |
Mapování drogové scény
Zkušenosti dětí a mládeže s alkoholem, tabákem a jinými návykovými látkami na ZŠ, SŠ v obci s rozšířenou působností Cheb mapuje opět po dvou letech město Cheb. Dotazník můžete vyplnit ZDE.

| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 04. 2018 | 9 přečtení |
Volno ředitele školy
logolink OP VVV web
Na pátek 27.4.2018 vyhlašuje ředitel školy pro žáky volno. V pátek 27.4. a v sobotu 28.4. absolvuje celý pedagogický sbor v rámci projektu Kvalitní vzdělávání v Základní škole Skalná" - operační program "Výzkum, vývoj, vzdělávání - Šablony pro MŠ a ZŠ I." odborný seminář ke zkvalitňování vzdělávání, zejména v oblasti čtenářské gramotnosti.
V uvedený den nebude probíhat výuka a nelze se stravovat ve školní jídelně za žákovské stravné. Školní družina pro tento den nabízí výlet do volnočasového areálu Krajinka v Chebu. Podrobnosti sdělí vychovatelky v jednotlivých odděleních školní družiny.

| Autor: administrator | Vydáno dne 19. 04. 2018 | 9 přečtení |
index | 5-8 | předchozí | následující | Celkem 898 článků